Jak utrzymać formę? – sposoby

Każdy z nas chcę wyglądać dobrze, w szczególności teraz kiedy możemy zacząć ubierać letnie ubrania. W dzisiejszym poście opiszę jak utrzymać dobrą formę bez większego wysiłku.

  • Bądź aktywny

Nie musisz ćwiczyć codziennie na siłowni i podnosić ciężarów, żeby wyglądać dobrze. Przede wszystkim nie siedź bezczynnie- wyjdź z psem na spacer, wybierz schody zamiast windy, zrób krótki trening w domu. Próbuj być aktywny, ruszaj się i czerp z tego przyjemność.

  • Zmień podejście do jedzenia

Zamiast skupiać się na dzieleniu produktów na dozwolone i zakazane, zacznij po prostu stawiać na rozsądną ilość oraz jakość. Często zero-jedynkowe podejście i surowe zasady sprawiają, że częściej ulegamy pokusom, bo traktujemy je jako coś zakazanego.
Tak naprawdę, możesz jeść wszystko. Nie ma nic złego w jedzeniu chleba, ziemniaków (wcale nie tuczą i nie są wysokokaloryczne), tłuszczy – w tym masła, zwłaszcza jeśli ma dobry skład – czy słodyczy (a jeśli dodatkowo są w zdrowszej wersji, to świetnie). Najważniejszy po prostu jest umiar oraz skład produktów. Rozsądne porcje nie zaszkodzą ani twoim celom, ani zdrowiu.

  • Zadbaj o psychikę

Zdrowy tryb życia zaczyna się w głowie. To tam musimy najwięcej poprzestawiać – a nie na talerzu.

Kiedy zrozumiesz, że nie masz żadnych zakazów, dużo łatwiej będzie ci żyć zdrowo. Przestaniesz mieć wyrzuty sumienia, zastanawiać się ciągle ile co ma kalorii i co za tym idzie – pożegnasz się z długimi okresami w których zawaliłeś, bo jeśli możesz wszystko, to nie ma potrzeby ani jeść tego na zapas, bo “od jutra dieta”, ani nie będzie to tak kusić. A rozsądne porcje nie zaszkodzą ani twoim celom, ani zdrowiu. Więc zanim przejdziesz do działania, zadbaj o stan swojej psychiki.

!!!

Jeśli chcesz żyć zdrowo i zmienić swój tryb życia, musisz pamiętać, że dobrze, gdyby była to zmiana już na zawsze. W takim wypadku nie mają sensu żadne nakazy i zakazy – żaden człowiek tego nie wytrzyma. Bądź dla siebie bardziej wyrozumiały i pamiętaj – jeśli umiesz wyluzować i zaakceptować to, że bycie zdrowym to nie rygor, to już nigdy nie trzeba będzie zaczynać od kolejnego poniedziałku.

Written by Izabela Kania