Moja opinia na temat Irlandczyków

Irlandczycy mają rude włosy, piegi i chodzą ubrani na zielono, nie no tylko żartuje…

Od razu zaznaczam, że każdy człowiek jest inny, niezależnie od narodowości.W każdym kraju znajdą się kłamcy, złodzieje, ludzie z depresją, alkoholicy, bezdomni etc.Nie każdy Irlandczyk będzie pasować do opisu poniżej jednak wybrałam parę cech/ zachowań, które zauważyłam u większości z nich.

Irlandczycy są otwartymi i radosnymi ludźmi

Nie lubisz się uśmiechać? Nie będzie łatwo. Irlandczycy uwielbiają otwartych, uśmiechniętych ludzi, bo większość z nich właśnie taka jest. Potrafią cieszyć się z małych rzeczy.  Nie zdziw się, jeśli będziesz szedł ulicą i obca osoba przywita się i zapyta jak się czujesz. Irlandczycy chętniej podchodzą do osób radosnych niż do tych mniej zadowolonych. Ja jako osoba nosząca ‘bitch face’, radzę Ci- uśmiechaj się! Możesz na tym dużo zyskać.

Nie dramatyzują

Zepsuło Ci się auto, nie masz pieniędzy a zbliża się czas zapłaty za czynsz? Nie martw się, wszystko będzie dobrze. W Irlandczykach lubię to, że nie przejmują  się problemami zbyt długo, podchodzą do nich pozytywnie i zazwyczaj znajdują rozwiązanie.

Mają swój oryginalny akcent

Nie zdziw się jeśli przyjedziesz do Irlandii i już przy pierwszej rozmowie nie zrozumiesz ani słowa, to normalne. Musisz trochę się osłuchać i zrozumieć ich wersję niektórych słów. Irlandczycy mają swój własny, rozpoznawalny na całym świecie akcent. Mówią ‘fun’ tak jak się czyta po polsku – fun, a nie ‘fan’, mówią ‘fuck’ przez u, nie jak amerykanie- ‘fack’. Jeśli uczyłeś się Angielskiego w szkole, nie wiem czy na coś ci się to przyda.

Są bardzo pomocni

Zepsuło ci się auto na środku drogi? Nie martw się, zaraz ktoś się zatrzyma i zaproponuje Ci pomoc.Siedzisz w pracy znudzony i smutny? Zaraz ktoś podejdzie i zapyta czy wszystko w porządku.Jeśli masz jakikolwiek problem i poprosisz o pomoc to na pewno nie zostaniesz odrzucony. W szczególności  starsze pokolenie bardzo przejmuje się losem innych i stara się pomóc w każdej sytuacji.

Irlandczycy są bezpośredni w stosunku do samych siebie

To co lubię w Irlandczykach to fakt, że potrafią mówić o sobie szczerze, potrafią też powiedzieć najgorszą prawdę jeśli sam się o nią prosisz. Po przyjeździe do Irlandii byłam zdziwiona, kiedy ludzie bez problemu mówili o swoich słabych stronach, mówili prosto z mostu, że nie potrafią czegoś zrobić lub czegoś nie lubią. Nikt na siłę nie próbuje być  geniuszem z matmy, dziewczyny głośno mówią – ‘o nie, przytyłam 5kg’, inni przyznają się, że właśnie poddali się w swoim postanowieniu. Nie wiem czy właśnie tak widzą się sami Irlandczycy ale ja porównując mentalność polską do irlandzkiej, właśnie tak ich widzę.

 Rozumieją imigrantów, bo sami nimi byli i wciąż są

Z lekcji historii wiem, że mnóstwo Irlandczyków wyjechało do Ameryki, bo nie widzieli perspektyw na życie w swoim kraju, brzmi znajomo prawda? Większość z nich została już tam na stałe, a przeciętna rodzina mieszkająca w Irlandii ma jaką część rodziny w Ameryce.Właśnie dlatego, większość Irlandczyków jest tolerancyjna w stosunku do imigrantów, a w szczególności starsi ludzie rozumieją  idee emigracji. Do dnia dzisiejszego  Irlandczycy wyjeżdżają i opuszczają swój kraj w poszukiwaniu lepszego życia.

Oczywiście jak każdy inny naród, Irlandczycy mają też swoje wady, ale to może w następnym poście?

A ty?  Masz jakąś opinię odnośnie Irlandczyków bądź innej nacji? Chętnie poczytam 🙂

Zapraszam do komentowania

Written by Izabela Kania