Motywujące prawdy życiowe

5 życiowych prawd, których powinieneś być świadom.

Nigdy nie będziesz tak młody jak dziś

Kiedy rozmawia się z osobami starszymi, często daje się usłyszeć słowa w stylu: “Pamiętam jak byłem w Twoim wieku..”, “Ale ten czas szybko mija…”. To prawda. W momencie kiedy jesteś młodą, pełną energii, zdrową osobą, wydaje Ci się, że stan taki będzie trwać wiecznie. Niestety nie. Twoje zasoby są ograniczone. Któregoś dnia Twoje serce przestaje bić i zakończysz swój żywot. Czy należy się tego bać? Nie. Czy należy mieć to na uwadze każdego ranka? TAK!Niejednokrotnie w rozmowach ze starszymi osobami słyszę żal, że życie uciekło im przez palce, marzenia pozostały niezrealizowane, a wiele z planów zostało odkładanych w nieskończoność “na jutro”. Z pewnością o czymś marzysz i coś chciałbyś osiągnąć. Bądź świadom, że nigdy nie będziesz tak młody jak dziś, więc… kiedy masz działać jak nie dziś?

Szczęście jest kwestią wyboru

To od Ciebie zależy na ile jesteś szczęśliwy. Przez całe życie do kogoś się porównujemy, co nas unieszczęśliwia. Przekazy marketingowe nakazują Ci ciągle biec, kupować coraz to nowsze produkty, coraz modniejsze ubrania, bardziej luksusowe auta. Myślisz, że jeśli nadążysz za trendami, to będziesz szczęśliwy?Po pierwsze, N I G D Y nie złapiesz tego króliczka, który Ci ucieka. To co dziś jest modne, jutro może nadawać się co najwyżej na szmatę do podłogi. Wczorajszy smartfon już nie będzie najszybszy, a auto kupione rok temu z pewnością ma już nowszy odpowiednik. Naprawdę chcesz za tym gonić?Doceń chwilę teraźniejszą. Zobacz co masz. Zatrzymaj się na chwilę. Spójrz na swoją rodzinę, która towarzyszy Ci każdego dnia życia. Bądź wdzięczny za to co masz, naucz się pokory i doceniaj każdą rzecz, która w życiu Ci się przytrafi.

Twoich 5 najbliższych przyjaciół jest odzwierciedleniem Ciebie

Porównaj zarobki, styl życia. Ludzie są jak lustra – widzimy w nich swoją twarz. Jeśli jesteś nieufny, podejrzliwy, wyrachowany i myślisz w jaki sposób kogoś wykiwać – prawdopodobnie również w taki sposób postrzegasz ludzi. To zadziwiające, ale jesteśmy chodzącymi lustrami, które odbijają nasze cechy charakteru i zachowania. Znasz regułę wzajemności?
Działa doskonale. Jeżeli chciałbyś być milionerem, przebywaj w kawiarni gdzie spotykają się milionerzy – oto mój niedawno zasłyszany cytat, z którym się w stu procentach zgadzam. Przeanalizuj swoich najbliższych przyjaciół.
Kim są?
Ile zarabiają?
Czy są szczęśliwi?
Jaki styl życia prowadzą?
Jak spędzają swój wolny czas?
Teraz spójrz na siebie.
Widzisz podobieństwo?

Jesteś architektem swojego życia

Nikt poza Tobą nie ma bezpośredniego wpływu na Twoje życie.
Niezależnie od tego ile masz lat, dorośnij. Skończ narzekać na obecną sytuację w kraju, złe wychowanie czy brak pomocy od Państwa. Zachowaj się jak osoba dorosła – weź pełną odpowiedzialność za swoje życie. Nie zwalaj winy na czynniki zewnętrzne, ponieważ tak robią dzieci. ”To on!” – mówi małe dziecko, które boi się kary. Ty robisz z pewnością często podobnie, nie jest tak?
Boimy się przyznać do błędu. Do swoich słabości. Do źle podjętych decyzji. Życie nie będzie jednym wielkim pasmem sukcesów i każda dojrzała osoba o tym wie. Czasem się potkniesz czy pomylisz, ale przyznaj się do siebie i powiedz – “Sam jestem sobie tego winien”. Przeproś za to, co zrobiłeś źle, wyciągnij lekcje i popraw się.

“Co jeśli to ostatni dzień Twojego życia?”

Taki cytat zna chyba każdy z nas. Czasem odczytuję go bez głębszego zastanowienia się rzucając się w wir rutynowych zadań, czasem zaś poddaję się refleksji – co jeśli dziś mi się przydarzy coś śmiertelnego?
Co pozostawię po sobie?
Czy uwzględniając mój wiek i zasoby – jestem w tym momencie w miejscu, w którym naprawdę chciałbym być? Czy realizuję konsekwentnie wszystkie swoje cele i marzenia?
Czy nie przeżyłem swoich ostatnich kilku tygodni czy miesięcy we śnie, w którym żyłem iluzją, że moje życie będzie trwać w nieskończoność i na wszystko “przyjdzie jeszcze czas?”Nie bój się tego typu przemyśleń. One nie gryzą, a wnoszą wiele do sposobu postrzegania naszego życia.

A Wy? Znacie jakieś inne motywujące fakty?

Written by Izabela Kania