Dlaczego nie podoba mi się Warszawa?

Spędziłam w Warszawie tydzień i w tak krótkim czasie zrozumiałam dlaczego większość polaków nie lubi Warszawy i warszawiaków. Te parę dni pokazały mi jak bardzo przereklamowana jest stolica  i jak bardzo lubię swoje rodzinne miasto.

Warszawa w mojej opinii jest po prostu brzydka, nic do siebie nie pasuje. Po jednej stronie widzisz wysokie nowoczesne budynki a po drugiej stronie dźwigi i rozkopane ulice.  Stolica jest szara i przytłaczająca.

Za kawę płacisz 16zł, czyli na zwykłą kawę przeciętny człowiek musi pracować ponad godzinę, Pani w sklepie nie odpowiada ”dzień dobry’’ a żeby przejść na drugą stronę ulicy musisz chodzić podziemnymi tunelami a i tak nigdy nie wyjdziesz prawidłowym wyjściem. Oszuści chodzą po ulicach i zbierają pieniądze na głuche dzieci, a taksówkarz pogłaśnia muzykę kiedy próbujesz coś powiedzieć.

Dodatkowo większość Warszawiakow jest arogancka i rzadko można liczyć na pomoc z ich strony.
Siedząc w restauracji, zachowują się jakby byli panami na włościach. Bo kawa za gorąca, bo kawa za zimna, bo stek nie tak jak trzeba wysmażony. Wyżywają się na kelnerce, która z ich stekiem nie ma nic wspólnego. Uważają, że są lepsi od niej. Bo co? Bo jej praca polega na tym, aby im podać obiad do stołu? To zabawne. Zabawne, bo idę o zakład, że ta kelnerka zarabia więcej od nich.

Być może przywykłam do życia za granicą, gdzie ludzie są po prostu milsi i bardziej pomocni i gdzie na wyjście do kina nie muszę oszczędzać tydzień.

Warszawa na pewno ma piękną historię i piękną panoramę, ale na pewno nie jestem miastem, w którym chciałabym zostać na dłużej.

 

A wy byliście w warszawie? Jakie wrażenia?

Written by Izabela Kania